Ortodoncja

Czym jest ortodoncja?

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych, a także korygowaniem nieprawidłowości zębowych, takich jak stłoczenia czy szparowatość. Skorzystanie z leczenia ortodontycznego stanowi dla pacjentów szansę na poprawę jakości życia i estetyki uśmiechu. Jest też jedynym rozwiązaniem pozwalającym uniknąć poważnych problemów zdrowotnych, jakimi skutkują z czasem niektóre wady i nieprawidłowości.

Dlaczego warto rozpocząć leczenie ortodontyczne?

Krzywe zęby, stłoczenia czy wady zgryzu mogą być przyczyną kompleksów, które obniżają poczucie własnej wartości. Problemy tego typu mają jednak znacznie dalej idące skutki. Wpływają między innymi na zaburzenie symetrii twarzy czy większą skłonność do gromadzenia się kamienia nazębnego, a tym samym również na rozwój próchnicy. Chociaż leczenie ortodontyczne jest czasochłonne, to pozwala zniwelować wszystkie wady zgryzu, eliminując kompleksy i pozwalając uśmiechać się bez skrępowania.

Kto może zapisać się do ortodonty?

Ortodoncję można z sukcesami prowadzić zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Wiek nie jest żadnym przeciwwskazaniem do zapisania się na pierwszą wizytę do ortodonty. Przed umówionym spotkaniem pacjent nie musi dokonywać żadnych przygotowań. Powinien jedynie przemyśleć swoje oczekiwania odnośnie przebiegu leczenia i jego efektów. Jeśli więc mieszkasz na terenie Warszawy, zapraszamy na pierwszą wizytę, podczas której uzyskasz więcej szczegółowych informacji.

Jak przebiega leczenie ortodontyczne?

W ortodoncji wykorzystuje się przede wszystkim aparaty ortodontyczne ruchome oraz stałe. Wybór aparatów jest na chwilę obecną na tyle zróżnicowany, że pacjent wraz z prowadzącym leczenie specjalistą może wybrać wariant odpowiedni nie tylko pod kątem wymagającej korekty wady, ale również z uwzględnieniem oczekiwanych efektów i upodobań estetycznych osoby leczonej.

Pierwsza wizyta nie jest zobowiązująca, dlatego nie zwlekaj i zapisz się już dzisiaj.

Oferujemy leczenie ortodontyczne:

  • aparaty stałe – metalowe jak i estetyczne (przeźroczyste)
  • ruchome.

Pacjentów przyjmuje lekarz ortodonta Monika Małek. Lekarz o wyjątkowym podejściu i cierpliwości w stosunku do dzieci i posiadająca 15 letnie doświadczenie w zakresie ortodoncji.

Stardent

Gwarantowana najlepsza obsługa przez zespół specjalistów.

Media społecznościowe
U nas zapłacisz kartą
Obsługujemy osoby niepełnosprawne

Copyright 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.